Wiesz już kto będzie pomagał Ci zakładać suknię ślubną do ceremonii ?

Być może myślisz, że w założeniu sukni nie ma nic skomplikowanego, bo przecież wystarczy tylko suknię założyć i zasunąć zamek.

Oj nie, nie 😀 To tylko z pozoru wydaje się proste. Z doświadczenia wiem, że panie często nie wiedzą w jaki sposób wyciągnąć suknię z pokrowca, mają też problem z odpowiednim założeniem sukni.
Nie ma nic dziwnego w Twojej panice bo przecież nie na co dzień masz do czynienia z sukniami ślubnymi 😉 Poza tym to Twój Dzień i pomocna dłoń z pewnością się przyda!

 

Pomyśl o osobie, która w Dniu Twojego Ślubu będzie dyspozycyjna i będzie mogła przyjechać wcześniej do domu czy hotelu aby pomóc Ci założyć suknię. Jeśli mogę Ci coś doradzić, poproś o pomoc inną osobę niż mamę.
Z doświadczenia wiem, że mama w ten dzień jest bardzo zabiegana, wita przyjeżdżających gości, odbiera telefony od gości itp.

 

Założenie sukni ślubnej trwa od kilku do kilkunastu minut. Gdy masz już założoną swoją wymarzoną suknię, przychodzi czas na wpięcie welonu. Wianki we włosy wpinają najczęściej fryzjerki. Zapytaj jak to będzie w Twoim przypadku. Jeżeli ubieranie będzie filmowane i fotografowane, zaplanuj odpowiedni czas z wykonawcami.

 

Jeżeli wybierzesz według Ciebie idealną osobę, która jest Ci w stanie pomóc przy ubieraniu, to koniecznie poproś ją o to i myślę, że będzie Jej miło, gdy powiesz, że będziesz zaszczycona jej obecnością.
Zrób to od razu, aby mogła zarezerwować sobie fryzjera i makijaż na wcześniejszą godzinę.

 

Nasze stylistki i krawcowe przy odbiorze sukni poświęcają czas na instruktaż zakładania sukni, który możesz później przekazać osobie ubierającej. Panie stylistki zdradzą magiczny sposób sprawnego zapinania dziesiątek malutkich guziczków, pokażą w którym miejscu najlepiej uchwycić spódnicę, aby z gracją usiąść i uklęknąć do błogosławieństwa oraz w jaki sposób suknia powinna być przechowywana.

 

W przypadku mojego ślubu, nasi świadkowie mieli możliwość przyjazdu dzień wcześniej, dlatego wszystko przebiegło sprawnie i bardzo spokojnie. 53 malutkie guziczki w mojej szczęśliwej sukni szybciutko zapięła świadkowa Asia z córką Marysią 😀

 

~ Iwona Czapla-Szura