Lubisz wyjeżdżać na wakacje i długie weekendy?

Czy w drodze powrotnej myślisz sobie: „O jak fajnie – nie ma to jak swoje łóżko”?😀

Na co zwracasz uwagę, wchodząc do swojego mieszkania?

 

 

W tym roku moja delegacja do Polski trwała nieprzerwanie aż trzy miesiące. Gdy po tak długim pobycie, wróciłam do domu i weszłam do mojej ulubionej kuchni, przywitały mnie rozkwitnięte już różowe kwiaty orchidei. Przyjemne uczucie zaskoczenia wywołało wielki uśmiech i  radość.  Przy natłoku spraw zawodowych i prywatnych w kraju, zupełnie zapomniałam o jej istnieniu, tym bardziej, że wyjeżdżając miała jedynie liście.

 

Lubię kwiaty, chociaż nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Lubię zapach aromatycznej kawy, ładną filiżankę, ale i zapach gotującej się fasolki po bretońsku, koniecznie z wędzonym boczkiem i kiełbaską. Lubię duże okna, przestrzeń w każdym tego znaczeniu. Lubię przyjemne i mięciutkie dla ciała ubrania, wygodne buty. Lubię zagłębiać się w szczegółach obrazów, kształtach biżuterii, zastanawiając się co autor miał na myśli. Lubię przyrodę, prowadzić samochód, czytać książki, działać charytatywnie na rzecz innych osób. Mogłabym tak długo pisać, biorąc pod uwagę każdą kategorię życia.

 

Wypisując listę tego co lubimy w każdej dziedzinie życia, uświadamiamy sobie co sprawia nam przyjemność, ale przede wszystkim w jakim otoczeniu chcemy przebywać i z którymi ludźmi.

 

Lubię słuchać mądrych wypowiedzi, ale i też spożywać z nimi posiłki. Można mieć wiele rzeczy materialnych w życiu, ale to ludzie i relacje z nimi są fundamentem naszego samopoczucia i sensu życia.

 

 

Z kim lubisz delektować się wspólnie spędzonym czasem ?

Wszystkie „potrafię”, „lubię” budują szczęśliwą kobietę 😀

Gdy pierwszy raz wypisywałam moje „lubię”, uświadomiłam sobie jak wiele jest rzeczy, na które zwracam uwagę i jak są one dla mnie ważne. Tak jak przy każdym ćwiczeniu, przychodzą wówczas refleksje i dobry humor :) To cudowne, że my – ludzie znamy się na tak wielu rzeczach, mamy tak dużo zainteresowań i potrzeb. 

Zachęcam i Ciebie do wypisania swoich lubisiów 😀

 

Miłego tygodnia Kochani!
~ Iwona Czapla-Szura