Miałam lęk wysokości. Bałam się wyjść na taras, a przejechanie malutką kolejką górską np. w Ustroniu było niemożliwe, nie mówiąc już o wysokich górach. Mimo moich lęków, 15 lat temu skoczyłam ze spadochronem. Pamiętam jak dzisiaj ten moment, gdy samolot osiagnął 3000 m. Skoczkowie, którzy skakali przede mną z uśmiechem na twarzy i bardzo sprawnie w ciągu kilkunastu sekund opuszczali samolot. Te ich uśmiechnięte miny i radość, że za moment będą w innym wymiarze, dodały mi odwagi do skoku i przestałam myśleć o strachu.

 

 

Stawiłam czoło czemuś, z czym miałam ogromny problem. Lęk wysokości minął z chwilą gdy opuściłam pokład samolotu i wykonałam swój pierwszy w życiu skok. Teraz nie trzęsą mi się nogi, gdy staję na krawędzi… w przenośni i dosłownie. Chodzę po ruszającym się rusztowaniu i obserwuję widoki z zawrotnych wysokości.

 

Wykonałam w sumie 6 skoków. Wszystkie w tandemie i już z 4000 m.  To trudne dla wielu, bo powierzasz obcej osobie swoje całe życie. Znasz go z obserwacji podczas kilku godzin spędzonych na lotnisku w czasie szkolenia przed wylotem. To też ich pasja i wiedza, poparta postępowaniem, która daje Ci znak:  Haloo – znam się na na tym :) Wszystkie moje skoki były doskonałe i bardzo chcę latem znów to zrobić.

 

Jaki morał? Otóż taki, że byłam w stanie pokonać nie tylko swój lęk, ale niespodziewanie stał się on moją przyjemnością.

 

Mam do pokonania kolejne lęki. Każdy je ma. Wiem jedno, że gdy na 100 % powiesz samej sobie, że chcesz i dasz radę przeciwstawić się swoim, tym maleńkim i tym większym lękom, to znajdą się okoliczności i ludzie, którzy Ci w tym pomogą. Czasami trzeba o nich powiedzieć głośno, uświadomić je sobie, czasami poprosić o pomoc, może też udać się do specjalisty. Wszystko po to, aby żyć lepiej i radośniej.

 

Przeżyłam w swoim życiu wiele upadków i wzlotów. Wiem i jestem przekonana, że najpierw potrzebna jest zmiana nastawienia, przejście na odważne myśli i wiara w powodzenie, że poradzisz sobie. To wszystko prowadzi do lekkości i zadowolenia w życiu

Każda kobieta ma moc sprawczą! Ty też 😁  Bądź szczęśliwą kobietą 😁