ODPOWIEDZIALNOŚĆ EKSPERTA KRAWIECKIEGO W SALONIE KSYMENA

Pracownia krawiecka mieści się nad salonem, w tym samym budynku. To Serce Ksymeny – to tam wykonywane są najważniejsze czynności związane z Twoją suknią ślubną. To tam suknia nabiera swojego indywidualnego i wyjątkowego wyglądu, i z każdą chwilą staje się coraz bardziej TWOJA.

 

 

Czym zajmuje się Krawcowa?

Krawcowa, a właściwie Ekspert Krawiecki, bo takiej nazwy należy używać, często uczestniczy podczas wyboru sukni ślubnej, dzieląc się z przyszłą Panią Młodą swoją wiedzą i doświadczeniem. 

To jednak dopiero początek pracy Krawcowej. Po podjęciu przez Klientkę decyzji o zakupie sukni, Krawcowa zajmuje się zebraniem miary z Klientki, opisem zamówienia, dopilnowaniem prawidłowości zamówienia, odbiorem zamówionej sukni, sprawdzeniem jej prawidłowości i zgodności z zamówieniem, umówieniem Klientki na wizytę oraz wycenieniem ewentualnych dodatkowych korekt koniecznych do naniesienia w sukni. Ponadto, w całym tym łańcuszku prac, Krawcowa pozostaje w stałym kontakcie ze swoją Klientką i na bieżąco informuje Ją o aktualnym statusie realizacji sukni. To Ona czuwa nad Twoją suknią, drobiazgowo pilnuje każdego jej szczegółu. Każdą suknię traktuje indywidualnie i wyjątkowo, bo to suknia przygotowywana dla Ciebie, na Twój Wyjątkowy Dzień!

 

Jak działamy?

Zespołowo analizujemy i rozpracowujemy różne techniki krawieckie. Sprawdzamy zachowanie nowych tkanin podczas prasowania, zastanawiamy się jak podpiąć kłopotliwe treny, jakim sposobem najlepiej skrócić dół sukni, którym cięciem najlepiej dopasować np. biust czy biodra do gotowego produktu. Efektywność naszej pracy zawdzięczamy swojemu wieloletniemu doświadczeniu i zgranemu zespołowi profesjonalistów.

 

Jaką odpowiedzialność ponosi Krawcowa?

Prowadzę Salon „Ksymena” od 16 lat, mam za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w branży krawieckiej sukni ślubnych. Uważam, że praca krawcowej w swej precyzji zbliżona jest do pracy pilota czy chirurga. Powiesz, że suknia to nie ludzkie życie. Masz oczywiście rację, ale ryzyko zawodowe i odpowiedzialność jaką bierze na siebie Krawcowa przy skracaniu kilkunastu warstw spódnicy Twojej sukni ślubnej, to ogromne wyzwanie i precyzja, niczym w pracy chirurga.

Dopasowanie Twojej sukni to proces, który musi się zakończyć sukcesem, jak lądowanie samolotu. A wszystko po to, abyś zachwycała męża i gości swoim wyglądem, w najważniejszym dniu Twojego życia!

Czynności przy dopasowaniu sukni ślubnej są niezwykle czasochłonne. To proces trwający nawet kilka dni. Stąd też wynikają określone terminy wizyt w salonie, które są konsekwencją mądrego zarządzania czasem i właściwego rozdzielania pracy. Jako właściciel salonu, dbam o bezpieczny termin realizacji sukni, przy jednoczesnej trosce o komfort pracy Krawcowej, tak aby nie dopuścić do sytuacji, gdy Krawcowa zmuszona jest pracować  w warunkach stresu i „goniących” Ją terminów. Dlatego też zamówienia „na ostatnią chwilę” nie są w naszym salonie mile widziane.

 

Czy wiesz, że…

Szkoły krawieckie praktycznie nie istnieją. Jest niewiele kobiet, które chcą pracować w tym trudnym zawodzie. Sklepy są zasypane tanimi ubraniami i ciągłymi wyprzedażami, wszystkie produkty są łatwo dostępne, tym samym praca Krawcowej jest coraz mniej cenione i mniej wartościowa.  Niska jakość produktów, złe wykonanie i stawianie na ilość, nie na jakość, spowodowały, że powszechnie uważa się, że usługa krawiecka powinna być usługą niedrogą, a zawód krawcowej traci swój prestiż. Szkoły krawieckie zostały zlikwidowane, a dobrych krawcowych jest jak na lekarstwo.

Bardzo często praca krawcowej kojarzona jest z domowymi przeróbkami wykonywanymi przez znajomą, ciocię lub babcię skracającą na maszynie walizkowej spodnie lub firany za „przysłowiową kawę”. Nie zapominajmy, że zawód Krawcowej to zawód twórczy, wymagający wierzy rzemieślniczej i technicznej.

 

W Salonie Ksymena…

Krawcowe są zatrudnione na pełny etat, pracują przez cały rok i za swoją pracę otrzymują uczciwe wynagrodzenie. Dbam o swoich pracowników, doceniam ich pracę i cieszę się, że każdego dnia służą naszym Klientom swoim doświadczeniem.

 

Jeśli kupiłaś suknię w akcji wyprzedażowej…

Panie z akcji wyprzedażowych, które chcą przerobić/dopasować suknię informujemy, że usługa krawiecka jest w cenie 150 zł brutto/godz.  Dopasowania sukni wyprzedażowej, w zależności od wielkości zmian i nakładu pracy oscylują w kwotach 300 – 1500 zł. 

Strona jest prawie na ukończeniu

Czy strona zawiera wszystkie potrzebne Ci informacje ? Jeśli, nie – napisz salon@ksymena.com.pl