Wielu naukowców na przestrzeni wieków podkreślało, że zawiść ma niesamowitą moc niosącą nieszczęście. Tak wiele kobiet o tym wie, a jednak siedzi w nich ta wyniszczająca emocja

 

Czy zawistna kobieta może być szczęśliwa? 

Nigdy nie miałam powodu by zastanawiać się nad tym, ale kilka ostatnich sytuacji skłoniło mnie do pochylenia się nad literaturą w tej dziedzinie.

 

Za wszystkie błędy, które w życiu popełniłam, zapłaciłam i wyciągnęłam wnioski, a na sukcesy i osiągnięcia zapracowałam swoimi umiejętnościami i także wyrzeczeniami.

 

Dla zdrowia nie jest dobre, gdy kobieta katuje swoje myśli tym, że inna kobieta osiągnęła w jej mniemaniu więcej. Zawsze będą inni ludzie, którzy radzą sobie w naszym odczuciu lepiej, potrafią więcej, mają więcej, są ładniejsi itd. Przecież jesteśmy różni

Kiedyś kobiety porównywały się do celebrytek w czasopismach. Chciały nosić takie same ubrania, mieć podobne fryzury. W obecnym świecie, można oglądać zdjęcia swoich koleżanek, jakie są piękne i jakie mają ciuchy, o ile tylko o to chodzi. Jakby było mało tego, każdy może zobaczyć jak spędzają czas znajomi z Facebooka, Instagram, YT.

 

Wyniki badań sugerują, że zawiść może powodować negatywne konsekwencje dla zdrowia psychicznego. Osoby, które zazdroszczą innym, a niewiele robią w kierunku swojego rozwoju, mogą nigdy nie dojść do swojego prawdziwego szczęścia.

 

Każdy w życiu ma swoje codzienne problemy, z którymi sobie musi radzić, a zdjęcia to przecież tylko zdjęcia. To jest kwestia ich odbioru osoby oglądającej. Można koleżance zazdrościć lub pogratulować np. osiągnięć, korzystnych dla niej zmian w życiu, nowej fryzury czy „fury”, nieważne czy ją dostała czy na nią zapracowała.

 

Uważam, że szczęście i powodzenie innych ludzi inspiruje, cieszy i pobudza do działania. Daje moc sprawczą!

 

Gdy osoby są zawistne, zmniejsza się u nich również prawdopodobieństwo doceniania swoich dokonań. Negatywne dla zdrowia skutki zawiści wywołują w otoczeniu wrogie postawy.

 

Bądź zdrową, Szczęśliwą Kobietą 🙋‍♀️