Czy i kiedy przełożyć  ślub i wesele? To niełatwe pytanie, ale postaram się Wam podpowiedzieć w jaki sposób podjąć decyzję.

Ja i mój zespół przeżywamy aktualną sytuację razem z Wami. Przełożenie ślubu czy wesela bywa często trudniejsze niż sama organizacja. Wiem ile zaangażowania i czasu Was to kosztuje.

Czy odwoływać? Czy rezerwować inny termin?

Kochacie się? Jesteście za siebie pewni? Ufacie sobie? Jeżeli trzy odpowiedzi brzmią „TAK!” – zapieczętujcie związek ślubem!

Zapytasz: Ale jak to zrobić? Tylko my i świadkowie? Moje przygotowania na nic? Nie! Na pewno nie na nic :) Zaowocują w późniejszym czasie. Aktualnie, zgodnie z zarządzeniami, wesela w dotychczasowej formie nie mogą się odbyć.

Głęboko wierzę, że Wasz ślub czy wesele, nawet gdy przesuniecie je w czasie, będą jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej wyczekiwane. Tak ! Wierzę, że Pani marzenia o wyśnionym ślubie i weselu spełnią się :)

 

Czy przełożyć wesele? Jeśli tak, to na kiedy? Czy goście dopiszą?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, jednak kiedy spokojnie zastanowicie się nad tym, rozpatrzycie za i przeciw, jestem przekonana, że podejmiecie słuszną decyzję.

A decyzja będzie Wasza i najlepsza z możliwych. Jestem o tym przekonana!

Moje rady:

Podziałaj na zasadzie lustra – pomyśl, gdybyś TY była zaproszonym gościem – czy na dzień dzisiejszy, w obecnej sytuacji, dasz jednoznaczną decyzję parze młodej o uczestniczeniu w uroczystości niezależnie od miesiąca? Podejrzewam, że część odpowiedzi będzie brzmieć – Jak będziemy zdrowi, przyjedziemy na pewno.

Zastanów się też, czy w chwili obecnej chciałabyś być gościem, który musi odpowiedzieć na to pytanie, skoro sam nie wie jak potoczy się sytuacja. Część osób zawsze jest pozytywnie nastawionych, niezależnie od sytuacji, a część po prostu czuje lęk i nie można ich za to winić.

Z moich rozmów z Klientkami przez 20 lat, wiem, że część gości odmawia po prostu kilka dni przed ślubem, bo nie są wystarczająco asertywni. Tak, wiem, jest to przykre i nieodpowiedzialne, ale zdarza się. Weź to również pod uwagę.

Pamiętaj, że wesele ma Tobie, narzeczonemu i rodzinie sprawić wiele przyjemności i jest po to, aby ucztować, cieszyć się i tańczyć.

 

Myślę, że jeśli podejmiecie decyzję o zmianie terminu ślubu i wesela, zaproszeni goście, którym będzie dane spotkać się z Wami, przybędą na Wasze wesele z jeszcze większą radością :)

Dajcie sobie czas na zastanowienie i życzę Wam podjęcia najlepszej decyzji. Póki co, sytuacja dynamicznie się zmienia. Pozostaje nam akceptacja i dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

Ściskam Was mocno.

 

~ Iwona Czapla-Szura z Ksymenkami