Dzień dobry w mój ulubiony poniedziałek 🤩

Jestem ciekawa co dobrego przyniesie tydzień… Na cały tydzień robię zarys i listę spraw do załatwienia. Do tych świadomych rzeczy z listy, dochodzą wszystkie sprawy bieżące i nieoczekiwane.  Każdy dzień jest niespodzianką i działaniem. Mam też dodatkowe wyzwanie, które podjęłam w środę z Klientką Ksymeny, która ma ślub w czerwcu i chce poprawić swoją figurę do sukni ślubnej. Będziemy się motywować i razem zmieniać figury 💪

 

Jesteś wypoczęta po niedzieli? A jak Twój poziom szczęścia?

 

Mówisz czasami w taki sposób?

– Będę szczęśliwa, gdy już wyremontujemy mieszkanie,

– Będę szczęśliwa, gdy moje dziecko skończy szkołę, zda egzamin

– Będę szczęśliwa, jak przeprowadzę się, kupię samochód

– Będę szczęśliwa, jak już będzie piątek i skończy się tydzień pracy

– Będę szczęśliwa jak coś się zacznie, skończy, poprawi itd.

 

Przykładów jest wiele i każdy ma swoje. Pewnie podczas rozmów i Ty słyszysz właśnie ten zwrot zależny: – „Będę szczęśliwa jeśli… „

A czy Ty, gdy w jednym momencie wiele spaw wali Ci się nieoczekiwanie na głowę, czy na prawdę jesteś wtedy nieszczęśliwa? Czy można ten stan określać jako 0/1, jestem albo nie jestem szczęśliwa?

Zdarzało się, że sama używałam tych dość dziwnych zwrotów. Po chwili, gdy uświadomiłam sobie co powiedziałam, zadałam sobie pytanie – Iwonka, nie rozpędzaj się, to gdzie jesteś teraz? Przeżyłaś tyle lat, a Ty uzależniasz swoje bycie szczęśliwą kobietą od kilku spraw, które Ci nie wyszły jak chciałaś lub jak ktoś je postrzega? To bardziej przecież niezadowolenie niż to, że nie jestem szczęśliwa.

Często przywoływałam się do porządku i robię to do dzisiaj. Świadomość takiego działania pozwala mi odkrywać proste mechanizmy przepływu energii i korzystać z nich, aby dobrze czuć się i radzić sobie.

Ostatni „covidowy” czas większości osób nie sprzyja i wywraca wiele spraw do góry nogami. Nie znam też osoby, która nigdy w życiu nie przeszła żadnego kryzysu, prywatnego czy też zawodowego. Ja też ich doświadczyłam. Jak je przechodzimy i postrzegamy, jest zależne nie tylko od nas, ale od ludzi, którzy nas otaczają i wspierają.  Ja mam to szczęście, że w moim otoczeniu czuję olbrzymie wsparcie męża, rodziny i przyjaciół.  Takich właśnie ludzi życzę Tobie każdego dnia!

 

Podsyłam ciekawe zdjęcie do przemyśleń życiowych 👇

~ Iwona Czapla Szura