Piosenka
o Ksymenie

Moda Męska

          Do Tąpkowic jest blisko / 5 km od Portu Lotniczego Pyrzowice 

BLACK WEEK
BLACK WEEK
BLACK WEEK

BLACK WEEK

Drodzy Panowie!

U nas BLACK WEEK trwa dłużej :)

*promocja obowiązuje do 22.12.2018 r. lub do wyczerpania zapasów

- 50 % koszule męskie

2 GARNITURY w cenie 1

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 • Do kiedy trwa promocja?
 • Do wyczerpania zapasów

 

 • Ile garniturów objętych jest promocją?
 • Na dzień dzisiejszy jest to 150 garniturów

 

 • Jaki styl?
 • Garnitury ślubne, okazjonalne,  biznesowe

 

 • Czy jest pełna rozmiarówka?
 • Jest zróżnicowana, podobnie jak kroje i fasony, więc najlepiej przyjechać i przymierzyć, ponieważ każdy krój jest inny.

 

 • Ile zapłacę gdy wybiorę tylko jeden garnitur?  
 • Możemy poczekać na drugiego mężczyznę w innym dniu, aby okazja nie przepadła.

 

 • Czy jeśli kupię tylko 1 garnitur, czy też mogę liczyć na rabat?
 • Tak -10%

 

 • Czy są też koszule w kolorze ivory?
 • Tak, posiadamy koszule białe i ivory

 

 • Jakie są ceny garniturów i smokingów?
 • Od 550 zł do 2600 zł

 

 • Czy można uszyć garnitur na zamówienie?
 • Można, ale okazja 2 w cenie 1 dotyczy tylko produktów z salonu.

 
Podsumowując i opierając się na wyborach panów w tym roku - przykładowo Pan Młody wybiera smoking niemieckiej marki za 2200 zł, a jego kolega czy ojciec garnitur za 1500 zł. Koszt dwóch garniturów to 3700 zł, ale w czasie promocji panowie zapłacą  2200 zł (wartość droższego garnituru).
 

Jeżeli przyjdą Panowie i wybiorą np. dwa garnitury po 2200 zł, to zapłacą w sumie tylko 2200 zł.
 
Warto zrobić rekonesans przed wyjazdem do nas, zapytać kto ze znajomych reflektuje na okazjonalny zakup wygodnego garnituru i koszuli, aby wiedzieć jak połączyć siły.
 
 

Jak wybrać odpowiedni dla siebie garnitur? Na co zwrócić uwagę? Jak łączyć dodatki?

Ślub to wyjątkowy dzień, wyjątkowe chwile i ważna obietnica składana przez małżonków na całe życie. W tym dniu wszystko jest nadzwyczajne i niepowtarzalne. Te cudowne chwile chcemy uświetnić także naszym wyglądem.

Zarówno Para Młoda jak i najbliższa rodzina i świadkowie powinni w tym dniu prezentować się pięknie. Dlatego trzeba zadbać o niepowtarzalny ubiór nie tylko Pani Młodej, ale również Pana Młodego, Ojca, Świadka i Teścia. Dzięki temu, w dniu ślubu, będziecie mogli czuć się pewnie i swobodnie.

 

Druga skóra w stylu boho

Kiedyś przyszły pan młody na ślub kupował czarny, ponadczasowy garnitur, który zamierzał wykorzystać jeszcze przy wielu innych okazjach. Te czasy dawno odeszły w zapomnienie. Dziś przed ołtarzem zachwycać powinna nie tylko panna młoda, ale też jej przyszły mąż – najlepiej w modnym, dobrze skrojonym i dopasowanym do sylwetki garniturze. A jest w czym wybierać.

 

Mężczyzna na zakupach

Do pierwszej wizyty w salonie mody ślubnej należy się odpowiednio przygotować. Najlepiej wcześniej zadzwonić do salonu i umówić się na spotkanie z konsultantką. Przymierzenie kilku, kilkunastu fasonów zwykle zajmuje około godziny.

Zachęcamy, aby panowie poszukujący garnituru ślubnego do salonu przyjechali ubrani w jednokolorową koszulę, najlepiej w białym kolorze, mile widziane jest też wyjściowe obuwie.

Czas realizacji zamówienia garnituru wynosi zwykle od 4 do 12 tygodni. Najlepiej skompletować strój dla pana młodego na 3 miesiące przed ślubem, a miesiąc przed uroczystością wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

W domu garnitur powinien wisieć na odpowiednich wieszakach, w "oddychającym" pokrowcu. Warto też korzystać z usług salonów, które świadczą usługę odprasowania stroju przed ślubem (usługa dostępna w Salonie KSYMENA).

 

Smoking nadaje szyku

O wyborze stroju powinno decydować kilka czynników, m.in. charakter planowanej uroczystości, typ sylwetki pana młodego, ale również jego osobowość. Choć część klientów wciąż skłania się ku klasycznym garniturom, liderem w modzie ślubnej staje się smoking.

Szczególnie pożądane są bardzo szczupłe fasony DROP8 oraz typu slim line. To dobre rozwiązanie dla panów, którzy chcą, aby marynarka była ich "drugą skórą", co umożliwia odpowiednia sprężystość tkaniny. Im węższe spodnie wybierzemy, tym krótsze będą nogawki, przeważnie do obcasa. W takim przypadku zaleca się założenie długich skarpet. Za to po mistrzowsku prezentować się będą czarne lakierki.

Mile widziane są też głęboko wycięte kamizelki, które dobrze prezentują się w połączeniu z koszulą smokingową lub krytą plisą i muchą w odpowiednim kolorze.

Z kolei smoking o lekko dopasowanym kroju, podobnie jak garnitury zapinane na jeden guzik, to doskonała propozycja dla panów z brzuszkiem. Jeden guzik w odpowiednim miejscu oraz kołnierz szalowy optycznie wydłużają sylwetkę. Dlatego taki fason popularnością cieszy się też wśród ojców panien młodych, którzy również chcą dobrze się prezentować.

Jednak nawet perfekcyjnie skrojony garnitur nie będzie dobrze leżał na źle dobranej koszuli.

 

Koszula

Koszula powinna być idealnie dopasowana do sylwetki, zwłaszcza jeśli ma być dodatkiem do slimowanego garnituru.

Przy nadmiarze tkaniny marynarka będzie się źle układała. Najlepszym wyborem będzie koszula ze 100% lub, jeśli prasowanie materiału okaże się zbyt kłopotliwe, przynajmniej 80% bawełny. Standardem są spinki do mankietów. Dobrze też wziąć ze sobą dodatkową koszulę na przebranie, zwłaszcza w upalny dzień.

 

Swobodna elegancja

Swoboda, wygoda i radość – to wyznaczniki stylu boho. To najnowszy trend, dający nowoczesnemu panu młodemu duże pole do popisu, zwłaszcza w kwestii kolorystyki, która może odbiegać od utartych schematów. Mile widziane są kolorowe kamizelki i fantazyjnie ułożone poszetki. Nieformalne sportowe elementy pozwalają wprowadzić do stylizacji odrobinę „luzu”.

Muszki… Muszki przeżywają okres swojej świetności. Dostępne są modele o zróżnicowanych kształtach i kolorach, nawet w tkaniny drukowane, a dla panów kreatywnych – muchy wiązane. Natomiast krawat nie jest popularnym dodatkiem do stroju ślubnego. Wyjątek stanowi często zakładany w Wielkiej Brytanii żakiet angielski, zwany też surdutem angielski, który łączy się z kolorową kamizelką i krawatem. Alternatywą dla krawata jest bardziej obszerny plastron, którego elegancki charakter można podkreślić szpilką z perłą. Warto zaznaczyć, że poszetka, czyli ozdobna chusteczka wkładana do górnej kieszeni marynarki, pasuje tylko do muchy i plastrona, nigdy do krawata.

Choć obecnie niezwykle popularne są granatowe garnitury, czerń niezmiennie pozostaje ponadczasowa i elegancka. Aby dodać jej odrobinę nowoczesności, można zdecydować się na unikatowe dodatki, takie jak trotuar w kołnierzu, innowacyjne odszycie kieszeni czy guziki z masy perłowej.

 

Wszystko zależy od Was, od waszej osobowości i stylu jaki chcecie zaprezentować w dniu ślubu ale także od tego w czym będziecie czuć się sobą a tym samym po prostu dobrze :)

Garnitur w Ksymenie
Garnitur w Ksymenie
Garnitur w Ksymenie

Garnitur w Ksymenie

Jak wygląda wybór garnituru w Ksymenie?

Mężczyźni lubią proste, szybkie i konkretne zakupy. U nas to wszystko dostaniesz.

Po prostu przyjdź, oddaj się w nasze ręce i zdaj się na naszą pomoc.

Z Ksymeny wyjdziesz dobrze ubrany, w idealnie dopasowanym garniturze,

w którym będziesz czuł sie po prostu dobrze.

Modna krata
Modna krata
Modna krata

Modna krata

Wyjątkowo modne stały się garnitury w kratę, które łączą tradycyjną sztukę krawiecką z najnowszymi trendami.

 

Drodzy Panowie, chcemy Wam zwrócić szczególną uwagę na kontrastową i bardzo wyrazistą kratę windowpane. Windowpane to najprostsza kratka, złożona z prostopadłych linii.

 

 

Stylizacja dla zwolenników klasycznej męskiej elegancji w dość wyrazistej, jak na polskie warunki, odsłonie. W naszym kraju to dość odważna stylizacja, jednak na ulicach Włoch czy Francji , taki garnitur to nic nadzwyczajnego. W Polsce krata windowpane to coś naprawdę bardzo unikatowego.

Taki garnitur zdecydowanie nie będzie zwyczajny i nudny. I właśnie dlatego jest taki cudowny! Polecamy go wszystkim Panom, którzy doskonale wiedzą czego potrzebują i jaki efekt chcą osiągnąć. Wyrazisty windowpane po prostu zwraca na siebie uwagę.

Wilvorst 2018 AFTER SIX
Wilvorst 2018 AFTER SIX
Wilvorst 2018 AFTER SIX

Wilvorst 2018 AFTER SIX

Z garniturem jest jak zakupem samochodu - trzeba przymierzyć kilka modeli zanim podejmie się ostateczną decyzję :) Dlatego, jeśli chcesz kupić w Ksymenie garnitur, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zarezerwowanie swojej wizyty. Dzieki temu zapewnimy Ci komfort przymiarki oraz poświęcimy odpowiednią ilość czasu. Z racji tego, że wybór produktów jest duży i zróżnicowany, średnio na wizytę należy przeznaczyć około godziny czasu.

Produkty marki Wilvorst są dostępne w cenie od 1.500 zł


AFTER SIX by WILVORST

- Innowacja przez tradycję

WILVORST wraz ze swoją nową kolekcją zatytułowaną "innowacja przez tradycję" celebruje nową lekkość stroju ceremonialnego oraz różnorodność, która towarzyszy ceremonii ślubnej w roku 2018 - bez znaczenia, kto bierze ślub i jak zorganizowana jest ceremonia.

Kolekcja AFTER SIX to garnitury ślubne dla pana młodego, zestawy dla drużby, ojca pani młodej, gości weselnych a także dla chłopców niosących welon.

 

WILVORST 2018 After Six - KATALOG:

 

WILVORST 2018 After Six - SZKICE MODELI:


 

Wilvorst 2018 TZIACCO
Wilvorst 2018 TZIACCO
Wilvorst 2018 TZIACCO

Wilvorst 2018 TZIACCO

Z garniturem jest jak zakupem samochodu - trzeba przymierzyć kilka modeli zanim podejmie się ostateczną decyzję :) Dlatego, jeśli chcesz kupić w Ksymenie garnitur, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zarezerwowanie swojej wizyty. Dzieki temu zapewnimy Ci komfort przymiarki oraz poświęcimy odpowiednią ilość czasu. Z racji tego, że wybór produktów jest duży i zróżnicowany, średnio na wizytę należy przeznaczyć około godziny czasu.

Produkty marki Wilvorst są dostępne w cenie od 1.500 zł


TZIACCO by WILVORST

- Elegancka podróż w czasie

TZIACCO – jako nowy styl męskiej odzieży ceremonialnej, oferowanej przez WILVORST, posiada wszystko co niezbędne, aby pięknie się zaprezentować, a w tym sezonie możesz dodatkowo doświadczyć "eleganckiej podróży w czasie - z Wersalu do Las Vegas". Kolekcja podzielona jest na trzy kierunki. Z TZIACCO możesz pokazać swoją indywidualność, podkreślić swój własny styl i poczuć się jak król w najpiękniejszym dniu twojego życia.

 

WILVORST 2018 Tziacco - KATALOG:

 

WILVORST 2018 Tziacco - SZKICE MODELI:


 

Wilvorst 2018 PRESTIGE
Wilvorst 2018 PRESTIGE
Wilvorst 2018 PRESTIGE

Wilvorst 2018 PRESTIGE

Z garniturem jest jak zakupem samochodu - trzeba przymierzyć kilka modeli zanim podejmie się ostateczną decyzję :) Dlatego, jeśli chcesz kupić w Ksymenie garnitur, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zarezerwowanie swojej wizyty. Dzieki temu zapewnimy Ci komfort przymiarki oraz poświęcimy odpowiednią ilość czasu. Z racji tego, że wybór produktów jest duży i zróżnicowany, średnio na wizytę należy przeznaczyć około godziny czasu.

Produkty marki Wilvorst są dostępne w cenie od 1.500 zł


 

PRESTIGE by WILVORST

- Luksus na luzie w stylu Boho

PRESTIGE to najbardziej ekskluzywna i szlachetna kolekcja oferowana przez WILVORST. To kolekcja o najwyższych standardach jakości i przepięknym wykończeniu. Atrybutami tej kolekcji są wyjątkowe tkaniny, indywidualne wzornictwo, unikalne połączenie materiałów, krój, styl, wykonanie, kolory, detale ale również nuta seksapilu.

W roku 2018 ta elegancka kolekcja ma motto "luksus na luzie" i tematycznie nawiązuje do "lekkości garnituru ślubnego".

Jakość kolekcji  PRESTIGE znajduje odzwierciedlenie w najpiękniejszych tkaninach i ekskluzywnym wykonaniu. Przeszycia w złotym kolorze i najwyższej jakości podszewki stanowią perfekcyjne wykończenie garniturów.

Ekstrawaganckie tkaniny wyróżniają kolekcję PRESTIGE i przekonują swoim unikalnym, wręcz artystycznym połączeniem tkanin z najpiękniejszych włókien wełnianych i eleganckich mieszanek z jedwabiem. Efekt łączenia włókien oraz elementy dekoracyjne dodatkowo uszlachetniają tkaniny. Jedwabiste, lekko połyskliwe faktury zapewniają elegancję i luksus. Specjalne mini designy i struktury 3 D reprezentują bogactwo stylu w wyborze tkanin.

Fasony w tej kolekcji cechuje niezwykła różnorodność i to wyróżnia je wśród modeli tak ceremonialnych jak i wieczorowych. Męskość i niezwykła elegancja są perfekcyjnie uwydatniane przez delikatne detale marynarek z jednym lub dwoma guzikami. Nowoczesne designy z ostrą klapą przekonują swoim bogatym wzornictwem. Uzupełniają je rozmaite, innowacyjne wersje ze stójką oraz delikatną otwartą klapą. Elementy stylizacji takie jak plecione oblamowania czy piękne lamówki podkreślają indywidualny styl modeli, a w połączeniu z kreatywnymi rozwiązaniami kieszeni tworzą nowy styl PRESTIGE. Dopełnienie zestawów stanowią fascynujące kamizelki, które razem tworzą nowy styl Boho.

 

WILVORST 2018 Prestige - KATALOG:

WILVORST 2018 Prestige - KATALOG

 

  WILVORST 2018 Prestige - SZKICE MODELI:

WILVORST 2018 Prestige - SZKICE MODELI


 

Wilvorst CLASSICs 2017/18
Wilvorst CLASSICs 2017/18
Wilvorst CLASSICs 2017/18

Wilvorst CLASSICs 2017/18

Z garniturem jest jak zakupem samochodu - trzeba przymierzyć kilka modeli zanim podejmie się ostateczną decyzję :) Dlatego, jeśli chcesz kupić w Ksymenie garnitur, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zarezerwowanie swojej wizyty. Dzieki temu zapewnimy Ci komfort przymiarki oraz poświęcimy odpowiednią ilość czasu. Z racji tego, że wybór produktów jest duży i zróżnicowany, średnio na wizytę należy przeznaczyć około godziny czasu.

Produkty marki Wilvorst są dostępne w cenie od 1.500 zł


COOL CLASSICs by WILVORST

– Kolekcja dla gentlemena w nowoczesnym wydaniu

Kolekcja ta oferuje modne wersje mody wieczorowej. WILVORST rozszerza program COOL CLASSICs o młode interpretacje klasycznego stroju wieczorowego oraz o pasujące do niego nowe dodatki.

Na początku nowego sezonu WILVORST powiększa ofertę strojów wieczorowych, ceremonialnych a także dobranych do nich dodatków. Ze względu na perfekcyjną harmonię, nowe pomysły zestawów COOL CLASSICs, zaprezentowane w katalogu, mogą służyć jako osobisty poradnik stylizacji WILVORST dla świadomych mody klientów. Poza smokingami, w kolekcji COOL CLASSICs, WILVORST oferuje również białe marynarki smokingowe, żakiety angielskie oraz fraki w systemie mix & match, a także wszystkie dodatki dla KLASYCZNEGO BOHATERA: od spinek do koszul, po cylinder.

Klasyka w połączeniu z lekkością - na galę, do opery, do klubu i na bal sylwestrowy.

Idealne na galę, wizytę w operze, przyjęcie, bal sylwestrowy czy długą noc w klubie. Z nową kolekcją COOL CLASSICs mężczyzna jest perfekcyjnie ubrany na każdy rodzaj imprezy- stylizacja i dodatki określają rodzaj wydarzenia oraz wzbogacają strój. Najmodniejsze dodatki, takie jak: dopasowane koszule z kontrastującymi, zdobionymi guzikami, ekskluzywne lakierki a także  nowoczesne szelki z pasująca muszką,  otwierają nowe możliwości prezentacji stroju wieczorowego.

W nowym katalogu Look Book WILVORST przedstawia propozycje stylizacji oraz wskazówki dotyczące stroju wieczorowego.

Eleganckie, dopasowane fasony w połączeniu z innowacyjną stylizacją i modną kolorystyką.

Cała zaprezentowana kolekcja COOL CLASSICs wykazuje mocne tendencje w kierunku bardzo szczupłych fasonów DROP 8 oraz fasonów slim line.  Fascynujące rozwiązania ostrej klapy łączą się z różnego rodzaju kontrastami, tak na klapie, jak i na kieszeniach. Urozmaicone wersje kołnierzy szalowych podkreślają kompetencje WILVORST w dziedzinie mody ceremonialnej. Ponadto nowe stylizacje, głęboko wyciętych kamizelek,  pojawiają się w kolekcji i nadają każdemu smokingowi dodatkowej porcji ekstrawagancji. Jeśli chodzi o kolorystykę, czerń i granat w różnych odcieniach, zdecydowanie dominują w kolekcji wieczorowej – po raz pierwszy pojawia się również popiel i przekonuje swoją wyjątkowością.

Na szczególną uwagę w tej kolekcji zasługują młode smokingi w bardzo szczupłym fasonie Drop 8 z wysokiej klasy mieszanki wełny i moheru w WIECZOROWEJ czerni oraz umiarkowanej szarości. Kolejnym, jasnym punktem kolekcji są innowacyjne smokingi z subtelnym mini wzorem w pepitkę w czerni i w granacie – charakterystyczna sprężystość tkaniny gwarantuje idealne dopasowanie.

 

Wilvorst 2017 AFTER SIX
Wilvorst 2017 AFTER SIX
Wilvorst 2017 AFTER SIX

Wilvorst 2017 AFTER SIX

Informacja dla Klienta:

W Salonie dostępne są wybrane modele garniturów z kolekcji Wilvorst 2017 After Six. Wszystkie modele garniturów z tej kolekcji dostępne są w Salonie na zamówienie, na podstawie katalogu Wilvorst. Czas realizacji to ok. 10 - 12 tygodni. 
Jeżeli Klient życzy sobie garnitur z katalogu, mierzymy podobny krojem fason, dodatkowo pobieramy miarę w salonie i dostosowujemy ją do tabeli wymiarów Wilvorst.


Wilvorst 2017 TZIACCO
Wilvorst 2017 TZIACCO
Wilvorst 2017 TZIACCO

Wilvorst 2017 TZIACCO

Informacja dla Klienta:

W Salonie dostępne są wybrane modele garniturów z kolekcji Wilvorst 2017 Tziacco. Wszystkie modele garniturów z tej kolekcji dostępne są w Salonie na zamówienie, na podstawie katalogu Wilvorst. Czas realizacji to ok. 10 - 12 tygodni. 
Jeżeli Klient życzy sobie garnitur z katalogu, mierzymy podobny krojem fason, dodatkowo pobieramy miarę w salonie i dostosowujemy ją do tabeli wymiarów Wilvorst.


Wilvorst 2017 PRESTIGE
Wilvorst 2017 PRESTIGE
Wilvorst 2017 PRESTIGE

Wilvorst 2017 PRESTIGE

Informacja dla Klienta:

W Salonie dostępne są wybrane modele garniturów z kolekcji Wilvorst 2017 Prestige. Wszystkie modele garniturów z tej kolekcji dostępne są w Salonie na zamówienie, na podstawie katalogu Wilvorst. Czas realizacji to ok. 10 - 12 tygodni. 
Jeżeli Klient życzy sobie garnitur z katalogu, mierzymy podobny krojem fason, dodatkowo pobieramy miarę w salonie i dostosowujemy ją do tabeli wymiarów Wilvorst.


Wilvorst KOSZULE
Wilvorst KOSZULE
Wilvorst KOSZULE

Wilvorst KOSZULE

Informacja dla Klienta:

Część kolekcji Koszul Wilvorst  posiadamy w ofercie Salonu. Pozostałe koszule zmawiamy z katalogu na życzenie Klienta i na miarę Klienta. 


KOLEKCJA KOSZUL by WILVORST

Czy wiesz, że wyrażenie "shirt" - koszula pochodzi z języka średniowiecznych Niemiec i oznaczało: "skóra". Jeśli chodzi o Twoją drugą skórę, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jej jak najlepsze dopasowanie i wygodną tkaninę. Wszystko to zapewni KOLEKCJA KOSZUL ceremonialnych oferowanych przez WILVORST.

Te cechy posiadają wszystkie KOSZULE WILVORST. WILVORST oferuje je z różnymi formami kołnierzyka (klasycznym czy łamanym), w różnych fasonach i kolorach.

WILVORST oferuje szeroki asortyment KOSZUL: ponad 30 różnych modeli, w rozmiarach od 37 do 46.

Elegancko i z klasą | koszula frakowa

Koszula frakowa - to koszula na specjalne okazje. Łamany kołnierzyk sprawia, że koszula wygląda szczególnie elegancko i można ją założyć również do smokingu. Do tego typu koszuli polecamy muszkę z dopasowaną poszetką.

Nowoczesny look | Koszula z klasycznym kołnierzykiem

Klasyczna koszula ma nieco szerszy kołnierzyk, który nadaje jej nowoczesnego charakteru. Dlatego też ten model świetnie pasuje  zarówno do garnituru ceremonialnego jak i biznesowego. W zestawach ceremonialnych łączymy ją z plastronem i poszetką.

Bezbłędna i bogata w szczegóły | Koszula ze stójką

Koszule ze stójką TZIACCO przyciągają swoim bezbłędnym charakterem. To styl wieku XIX w nowoczesnym wykonaniu. Idealnie pasują do zestawów linii TZIACCO ROYAL.

Slim Chic | BODY FIT

Wybierając koszulę slim line decydujesz się na lekko dopasowany fason - niezbyt wąski, ale szczuplejszy niż fason klasyczny. BODY FIT to mocno dopasowany model koszuli. Koszule WILVORST BODY FIT idealnie uzupełnią nowoczesny, dopasowany do sylwetki styl.

 

SPINKI DO MANKIETÓW
SPINKI DO MANKIETÓW
SPINKI DO MANKIETÓW

SPINKI DO MANKIETÓW

Informacja dla Klienta:

Część kolekcji Spinek do mankietów Wilvorst  posiadamy w ofercie Salonu. Pozostałe spinki zmawiamy z katalogu na życzenie Klienta. 


SPINKI DO MANKIETÓW by Wilvorst

WILVORST oferuje ekskluzywną kolekcję spinek do mankietów.

WILVORST oferuje "all-round carefree package" stroju ceremonialnego: garnitur, koszulę, kamizelkę, plastron z poszetką oraz buty. Tą kolekcję WILVORST dopełniają dodatki takie jak: szpilka do plastronu, ozdobna perła oraz spinki do mankietów.

Oferta jest zróżnicowana: gładkie spinki w brązie, kremie lub czerni, spinki błyszczące oraz najwyższej jakości spinki w złocie lub srebrze z siateczkowym wzorem. Przy tak dużej ofercie spinek do mankietów, nie będziesz miał problemu z wyborem dekoracji rękawów twojej koszuli ślubnej.

KAMIZELKI - PROMOCJA
KAMIZELKI - PROMOCJA
KAMIZELKI - PROMOCJA

KAMIZELKI - PROMOCJA

KAMIZELKI Z PLASTRONEM - OSTATNIE SZTUKI W KSYMENIE

Oferta specjalna: 100 zł

W przypadku pytań, chętnie służymy pomocą i poradą. Nasze stylistki z przyjemnością udzielą wszelkich informacji.

 

KAMIZELKI

KAMIZELKA (w wielu częściach Europy zwana Gilet) to część garderoby, która idealnie pasuje do garnituru ceremonialnego. Najlepiej połączyć kamizelkę z plastronem i poszetką lub klasyczną muszką z tej samej tkaniny. Ceremonialną kamizelkę zakładamy do koszuli. Kamizelki wykonane są z najwyższej jakości tkanin, przednia część wykonana z tkaniny a plecy z podszewki wysokiej jakości.

 

SZELKI by Wilvorst
SZELKI by Wilvorst
SZELKI by Wilvorst

SZELKI by Wilvorst

Informacja dla Klienta:

Szelki z kolekcji Wilvorst -  na życzenie Klienta jest możliwość zamówienia wybranego modelu szelek z katalogu Wilvorst.   


SZELKI by Wilvorst

Te nowe gwiazdy mody ceremonialnej i wieczorowej wykonane są z ekskluzywnych tkanin kamizelkowych, a to daje gwarancję, że będą idealnie pasowały do muszki, poszetki i oczywiście kamizelki, z którą je połączymy.

WILVORST interpretuje szelki w ceremonialny sposób. W ten sposób wykreowany został nowy dodatek, który pozwala stworzyć wiele nowych, indywidualnych stylizacji i zestawów o wysokim potencjale mody. Ten nowy, modny dodatek jest odzwierciedleniem miłości WILVORST do mody, którą firma oferuje od roku 1916.

Szelki to świetny dodatek to perfekcyjnego ZESTAWU ŚLUBNEGO DLA PANA MŁODEGO. Wciąż dodają mu szyku kiedy wieczorem na przyjęciu ściągnie już marynarkę i kamizelkę. Automatycznie tworzy się nowy styl jeśli szelki są pod kamizelką.

W połączeniu ze smokingiem, szelki i dopasowana muszka to absolutny hit, idealny na oficjalne przyjęcia oraz na imprezę w klubie. Prawdziwa stylizacja przejawia się w szczegółach zestawu.

Jako trendy  STREETWEAR szelki idealnie pasują do niebieskich jeansów, mokasynów i koszuli - bardzo odważny mężczyzna uzupełni ten zestaw kapeluszem :)

DODATKI
DODATKI
DODATKI

DODATKI

Informacja dla Klienta:

Część przedstawionych DODATKÓW Wilvorst  posiadamy w ofercie Salonu. Pozostałe dodatki zmawiamy z katalogu na życzenie Klienta. 


 

PLASTRON kontra KRAWAT

 

Plastron to ceremonialna alternatywa krawata i jest znacznie bardziej obszerny. Aby podkreślić jego ceremonialny charakter możemy udekorować go szpilką z perłą i zakładamy go wyłącznie do eleganckiej koszuli z łamanym lub klasycznym kołnierzykiem.

Kolekcja ceremonialna WILVORST przedstawia muszki i plastrony, każdy w zestawie z poszetką. Jeśli chodzi o modę ceremonialną i wieczorową krawat nie jest popularnym dodatkiem, tutaj bezwzględnie króluje poszetka.

Wyjątek stanowy żakiet angielski. Szczególnie w Wielkiej Brytanii żakiet angielski łączymy z kolorową kamizelką i kolorowym krawatem. Większość krawatów zakładana jest jednak w modzie biznesowej - wielu gentlemenów zakłada krawat do garnituru biznesowego.


 

MUSZKA

 

Muszka to najbardziej ceremonialny dodatek. Ozdabia szyję i stanowi szlachetną alternatywę krawata czy plastronu. Muszka jest niezastąpiona w połączeniu ze smokingiem czy frakiem. Dostępna jest w wersji do zawiązania lub z elastyczną opaską. Rozmiary różnią się w zależności od aktualnych trendów. Mogą być wąskie lub obszerne. Elegancką muszkę wykonaną z białej tkaniny typu pike zakładamy do fraka. Czarną, satynową muszkę do smokingu. Do smokingu możemy również założyć kolorowe muszki takie jak: bordo, kremową czy granatową.

Pas smokingowy stanowi alternatywę dla kamizelki i należy go zakładać w połączeniu z muszką i poszetką. Jest to rodzaj szarfy i zawsze jest oferowany w tym samym kolorze i wzorze co muszka i poszetka. Zawsze łączymy go ze smokingiem. Nazwa pochodzi od słowa Hindoo Kamarband - jest to rodzaj szarfy, która rozsławiła Brytyjskich żołnierzy na cały świat. Zakładki pasa smokingowego układają się w górę i można w nich schować kartę lub bilet. Pas zakładamy wyłącznie do smokingu.


 

CYLINDER

 

Poza klasycznym strojem w nowoczesnej interpretacji kolekcja WILVORST CLASSICs oferuje wszystkie rodzaje dodatków, które są niezbędne dla  "mężczyzn" na wyjątkowe okazje.

Chapeau Claque: klasyczne nakrycie głowy, które zakładamy do fraka.

Czarny cylinder, który może być składany, nazywany również Chapeau Claque, to klasyczny kapelusz cylindryczny wykonany z czarnej satyny. Szczególną cechą tego nakrycia głowy jest możliwość jego złożenia - stąd jego nazwa: szapoklak, składany lub trzaskający cylinder. To nakrycie głowy zakładamy tylko na wyjątkowe okazje. 

Szary cylinder: klasyczne nakrycie głowy, które zakładamy do żakietu angielskiego.

Szary cylinder to absolutny hit ubioru nadający szyku każdemu kto go nosi. Wykonany jest z szarego filcu i tradycyjnie zakłada się go do żakietu angielskiego (tak latem, jak i zimą). Cylinder ten zyskał na popularności dzięki wyścigom konnym "Royal Ascot". "Dress code" tych wyścigów to  “morning coat”. Dlatego też większość mężczyzn, którzy obserwują te wyścigi, zakłada szare cylindry aby nadać blasku swoim strojom.


 

DWUSTRONNY SZALIK  - do smokingu i fraka

 

Dodatek - małe słowo o wielkim znaczeniu w świecie mody. Słowo pochodzi z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza: "dodatkowy" lub "wyposażenie". W świecie mody, dodatki dodają szyku i uzupełniają strój, czyniąc go perfekcyjnym. Stanowią jego dopełnienie i uszlachetniają osobę, która je nosi.

WILVORST oferuje nowoczesną alternatywę białego klasycznego szalika z dawnych czasów.

Nowy, dwustronny szalik w bieli i czerni przyciąga swoją jedwabną jakością i nowoczesnością, która idealnie łączy się ze smokingiem lub frakiem (w zależności od tego, który kolor jest na górze).

PORADY
PORADY
PORADY

PORADY

Jak chcesz wyglądać do ceremonii ślubnej?

Weź pod uwagę miejsce wesela i styl sukni swojej wybranki. Dlaczego ? Dlatego, że np. do wyszytej kryształami, szerokiej, balowej  sukni, sportowy garnitur będzie wyglądać raczej śmiesznie… :)

 • - jeżeli moda ślubna jest Ci obca, zachęcam do przejrzenia zdjęć - ułatwi Ci to wybór i pomoże odnaleźć własny styl
 • - pomyśl nad ślubnym wizerunkiem i wyznacz sobie cel
 • - zastanów się czy chcesz aby Twój garnitur ślubny był niepowtarzalny i masz już dość granatowych garniturów, które są ostatnio bardzo popularne i 3/4 mężczyzn na weselu może tak samo wyglądać, czy może jest Ci to obojętne
 • - pomyśl nad tym jakiego garnituru potrzebujesz – czy jesteś praktyczny i chcesz wykorzystać garnitur ze ślubu do pracy i na uroczystości rodzinne, czy też garnitur ślubny ma Ci służyć głównie w dniu ślubu

Aby utwierdzić się w decyzji, należy przymierzyć kilka fasonów

 

Czego możesz się spodziewać w Ksymenie?

 • - oferujemy garnitury ślubne, biznesowe, smokingi, surduty angielskie
 • - jeżeli rozmiar odpowiada Twojej sylwetce, możesz kupić „od ręki” jeden ze 150 dostępnych w salonie fasonów (chyba, że chcesz kilka :)  )
 • - ceny garniturów: marki polskie, szyjące na eksport: 950 - 1500 zł; niemiecka marka Wilvorst: 1500 - 2200 zł
 • - drobne korekty, typu skrócenie spodni, zwężenie lub poszerzenie spodni w pasie, wykonujemy w naszej pracowni nieodpłatnie
 • - jeżeli garnitur szyjemy na Twoją miarę, wtedy w polskiej firmie czekamy do 5 tygodni, a w niemieckiej od 2 - 12 tygodni
 • - terminowej dostawy i dobrej obsługi od pierwszej przymiarki do momentu odbioru

Jak wygląda wizyta i wybór?

 • - oprócz dobrego nastroju, zabierz ze sobą jednokolorową lub po prostu białą koszulę (na sweterkach marynarki źle wyglądają)
 • - możesz przyprowadzić ze sobą do salonu osoby doradzające lub skorzystać z naszego doświadczenia
 • - modne jest wybieranie stroju z kumplami, a my nie mamy nic przeciwko temu ;)
 • - zapoznajemy Cię z naszymi produktami
 • - mówisz nam co Ci się podoba
 • - mierzymy wybrane modele i wybieramy odpowiedni rozmiar
 • - proponujemy pasujące dodatki
 • - ustalamy szczegóły i umawiamy się na wybór garnituru

 

Jeżeli odpowiada Ci nasz system pracy i zamówień, umów się na wizytę w salonie:

tel. 32 285 38 83                   e-mail: salon@ksymena.com.pl

 

*promocja obowiązuje do 22.12.2018 r. lub do wyczerpania zapasów