Piosenka
o Ksymenie

Jak wygląda przymiarka i odbiór sukni ślubnej?

Pierwsza przymiarka

Pierwsza przymiarka, jak sama nazwa wskazuje, to czas na przymierzenie zakupionej sukni w naszym salonie. Celem przymiarki jest zaznaczenie oczekiwanej długości sukni, naniesienie ewentualnych korekt oraz dobranie dodatków do kreacji ślubnej.

 

Jak wygląda takie spotkanie ?

1. Przymiarką, dopasowaniem i odbiorem Twojej sukni zajmuje się cały czas jedna krawcowa prowadząca, którą w przypadku losowym, może zastąpić inna specjalistka.

2. Podobnie jak podczas wyboru sukni, na początku spotkania jesteś zapraszana do przymierzalni. Załóż wtedy swoje obuwie ślubne. Krawcowa czeka w pobliżu na informację z Twojej strony, że jesteś już w samej bieliźnie i jesteś gotowa na przymiarkę sukni. Na Twój znak, krawcowa zakłada Ci suknię.

3. Sprawdzamy przed lustrem jak leży suknia na sylwetce po czym krawcowa zaznacza prawidłową długość sukni, dostosowaną do wysokości obcasa Twoich butów ślubnych.

Nasza sugestia: gdy kupisz buty do ślubu, nie trzymaj ich w pudełku ale chodź w nich po domu czy też zabierz na kurs tańca. Pozwoli Ci to „zaprzyjaźnić się” z butami i uniknąć bolących stóp w najważniejszym dniu Twojego życia.

4. Niezależnie od tego czy suknia jest zamawiana według tabeli rozmiarów czy szyta według wymiarów Klientki, zdarza się, że przyszła pani młoda zmienia swoją figurę. Wówczas konieczne jest wprowadzenie innych korekt krawieckich niż tylko dostosowanie długości sukni. Dopasowaniem Twojej sukni zajmuje się wyspecjalizowana i doświadczona krawcowa, która wie jaki ma być efekt końcowy i konsekwentnie do niego dąży. Jesteśmy otwarte na każdą Twoją sugestię gdyż jest to czas, który służyć ma ustaleniu wszystkich szczegółów. Na idealnym dopasowaniu sukni zależy zarówno Pani jak i nam.

5. Biustonosz – jeżeli jest wymagany do Twojej sukni, zabierz go ze sobą, aby krawcowa mogła pomóc doradzić Ci czy jest on odpowiedni lub zasugeruje zakup innego biustonosza czy też bielizny modelującej.

6. Po zaznaczeniu długości sukni i ustaleniu szczegółów, dobieramy wspólnie pasujący welon, ozdobę do włosów i dedykowaną ślubną biżuterię. 

7. Przymiarka to spotkanie, które trwa około 45 minut.

8. Jeśli Twoim życzeniem jest zrobienie zdjęć w sukni, prosimy o ich wykonanie podczas drugiej przymiarki lub w czasie odbioru sukni. Suknia w tym czasie jest już skrócona oraz dopasowana do figury.

9. Krawcowa ustala z Tobą termin kolejnej przymiarki i odbioru sukni oraz zajmuje się rozliczeniem. Możliwa jest płatność kartą lub przelewem na konto firmowe z podaniem imienia i nazwiska. Numer konta znajduje się na naszej stronie: http://www.ksymena.com.pl/kontakt/

 

Druga przymiarka

Na to spotkanie Twoja suknia jest już skrócona do odpowiedniej długości, jednak nie jest jeszcze wykończona. Naniesione są wszystkie poprawki, o których była mowa na pierwszym spotkaniu. Specjalistka krawiecka zapyta Cię o Twoje odczucia na temat długości sukni oraz skorygowanych detali. W tym momencie możesz swobodnie przejść po salonie i ocenić prawidłową długość kreacji.

 

Odbiór sukni

O ile podczas przymiarek sukni obecność osób towarzyszących nie jest wymagana, do odbioru sukni sugerujemy zabrać osobę, która w dniu ślubu będzie pomagać Ci założyć kreację.

Podczas odbioru sukni demonstrujemy jak prawidłowo założyć i osadzić suknię na sylwetce, jak sprytnie i szybko zapiąć kilkadziesiąt maleńkich guziczków, jak uklęknąć, w jaki sposób usiąść w kościele lub urzędzie, abyś w każdej sytuacji i w każdym momencie poruszała się z gracją a suknia cały czas prezentowała się pięknie i elegancko.

Podczas odbioru sukni możesz połączyć się internetowo z bliskimi, aby wspólnie cieszyć się Twoim szczęściem i doskonałym wyglądem.

Zachęcamy również do wykonania kilku pamiątkowych zdjęć czy też filmików z osobami towarzyszącymi. Możemy Ci w tym pomóc, a nawet dołączyć się do wspólnej mini sesji zdjęciowej :)

 

Powrót na stronę główną